cd
ZLODĚJSKÉ KŘTÍCÍ TURNÉ

ZLODĚJSKÉ KŘTÍCÍ TURNÉ

Básnířka a dramatička Blanka Fišerová pokřtí společně se svými přáteli (herci, herečkami, hudebníky) druhou sbírku Zlodějky lžiček. Pokud postrádáte lžičky, můžete během poeticko-hudebního programu zjistit, kde končí a do jaké básně nebo písně se transformovaly.

První zlodějské zastavení proběhne 15.10.2015 v Galerii Café Louvre v Praze v 18 hodin. Kmotrou sbírky bude herečka a režisérka Jana Janěková. V rámci hudebně-poetického programu vystoupí violoncellistka Terezie Kovalová, zaimprovizuje si s ústřední zlodějkou, dále také Kateřina Sedláková nebo Lucia Jagerčíková. Podávat se bude káva a čaj, ať máte ke lžičkám blízko.

         Ani Brno nebude ušetřeno od zlodějských výstřelků. Pod záštitou ÚMČ Brno Střed se bude vesele krást 20.10.2015 od 18 hodin v Knihách Dobrovský (Kavárna Joštova). Křest se ponese více ve znamení hudby díky kmotře knihy Dadě Klementové, výjimečné skladatelce a klavíristce, dalším z hostů bude například herečka a zpěvačka Jitka Jackuliak.

         Hudebně-poetická překvapení si pro vás chystají i hosté ostravského křtu 23.10.2015 v 18 hodin v Knihovně města Ostravy, kde kromě zlodějky a kmotry Jany Janěkové uslyšíte Hanu Kopřivovou nebo bratry Vankovy a dojde i na další překvapení.

         Posledním z podzimních křtů je ten bratislavský v Poetry Café 28.10.2015. V 18 hodin vás zpěvem okouzlí Natalia Hatalová a křtít bude Katarína Brychtová společně se speciálním zlodějským hostem Martinem Nikodýmem.

         Každý křest je jinak koncipován a bude kouzlem okamžiku i hudebně-poetické improvizace. Ochutnejte alespoň na lžičku poezie i originality.

         Více informací průběžně sledujte v události na facebooku, která je vytvořena pro všechny křty.

Události zde.