cd
cd

O zlodějkách hudebních

Těm, kteří slyší lžičky cinkat, zvonit, chrastit nebo vydávat další zvuky či tóny, je určen i hudební bonus, na němž spolupracovala řada talentovaných mladých hudebníků. Autorka sbírky Blanka Fišerová píše texty, které zazněly v řadě divadelních inscenací. Na hudebním lžičkovém nosiči najdete tři nové, které se zrodily při tvorbě básnické sbírky.

Dva z nich zhudebnila písničkářka a klavíristka Hana Kopřivová. Konkrétními básněmi ze sbírky se k vlastním originálním instrumentálním skladbám nechala inspirovat také violoncellistka Terezie Kovalová (Calm Season) a saxofonistka Marcela Kučová. I muži mají své lžičky, proto si můžete poslechnout jejich elektricko-bubnové dunění v podání Jakuba a Pavla Vankových. Také mistr zvuku Jakub Zajíc Krajíček podlehl zlodějské inspiraci a zanechal jednu hudební stopu. Poslední skladbou je autorský miniotisk samotné ústřední zlodějky.

Možná byste čekali mluvené slovo, ale lžičkový nosič vám nabízí další rozměr světa zlodějek, který je prostorem pro vaši vlastní fantazii.

Zlodějka děkuje všem přátelům, s jejichž pomocí vznikl tento výjimečný hudební bonus, zvláště studiu uzajíce.